X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

دوشنبه 31 مرداد‌ماه سال 1390 ساعت 07:12 ب.ظ

هماهنگ شدن قوانین پناهندگی در اتحادیه اروپا

تحادیه اروپا تصمیم دارد سال ۲۰۱۲ قوانین پناهندگی در کشورهای عضو را هماهنگ کند. علیرغم عدم تغییرات اساسی در نکات کلیدی قوانین پناهندگی، وزارت کشور آلمان و فراکسیون محافظه‌کار پارلمان اروپا نگاهی انتقادی به آن دارند.

هرچند کمیسیون اتحادیه اروپا در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ پیشنهاداتی را برای تغییر قوانین پناهندگی ارائه کرد، اما این پیشنهادات هیچگاه اجرا نشد. حال قرار است طی روزهای آتی، وزرای کشور و دادگستری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل بار دیگر در مورد هماهنگ شدن قوانین پناهندگی در سطح این اتحادیه به رایزنی بپردازند.

روز جمعه (۹ جولای/ ۱۸ تیر) یک روزنامه پر تیراژ آلمانی گزارشی را در زمینه تغییر قوانین پناهندگی منتشر کرد که متعاقب آن کمیسیون اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای برخی از موارد مندرج در آن را رد کرد. به گفته سخنگوی کمیسیون، «اصلا موضوع بر سر تغییر هسته‌ اصلی قوانین پناهندگی در آلمان نیست».

در بیانیه کمیسیون اتحادیه اروپا آمده است: «بنا به پیشنهاد کمیسیون، مدت زمان رسیدگی به درخواست پناهندگی در دور اول و در تمامی کشورهای عضو در طی ۶ ماه صورت گیرد. در صورت پیچیده بودن پرونده، این مدت می‌تواند به یک سال افزایش یابد».