X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

سه‌شنبه 1 شهریور‌ماه سال 1390 ساعت 12:35 ب.ظ

کبک نیروی متخصص

روسه مهاجرت به ایالت کبک در کانادا شامل دو بخش مجزا می باشد:
1- گزینش (Sélection)
اداره مهاجرت کبک مدارک ارسالی متقاضی را طبق مقررات ایات کبک بررسی میکند و پس از قبولی در مصاحبه حضوری در دمشق گواهی CSQ (cetificat de sélection du québec را صادر میکند .
2- پذیرش (Admission)

این گواهی به منزله قبولی اقامت در کبک می باشد ؛ ولی به هیچ وجه به منزله دریافت اقامت کانادا نمی باشد ؛ شما باید این گواهی را به همراه فرم ها و مدارک لازم و هزینه پروسس به اداره مهاجرت دولت فدرال کانادا بدهید تا پس از قبولی در چک های پزشکی و امنیتی ویزای ورودی شما به کانادا جهت اقامت در کبک صادر شود.


وزارت مهاجرت استان کبک در چهاردهم اکتبر سال 2009 فهرستی از رشته های اولویت دار این استان را برای انتخاب مهاجرین اعلام کرد. این موضوع بدان معناست که پرونده کسانی که در این زمینه ها آموزش دیده اند(گروهA یا گروهB )با اولویت بیشتری مورد بررسی قرار می گیرند. در نتیجه متقاضیانی که رشته تحصیلی اشان در این فهرست نیست به ترتیب دریافت مورد رسیدگی قرار می گیرند و از همین رو نیازمند سطح بالاتر زبان فرانسه خواهند بود.
امتیاز متقاضیان مجرد بایستی حداقل 49 و متقاضیان متاهل حداقل 57 باشد تا پرونده در خواست پذیرفته شود. با احتساب امتیازات مربوط به عامل موسوم به "قدرت انطباق"، که در مصاحبه و توسط افسر مصاحبه کننده داده می شود ؛ متقاضیان مجرد بایستی حداقل 55 امتیاز و متقاضیان متاهل حداقل 63 امتیاز کسب کنندتا بتوانند از امتیاز کافی برای دریافت CSQ برخوردار شوند.
هرگاه سن متقاضی زیر 35سال باشد امتیاز کامل یعنی 16 را میگیرد.
هر گاه رشته تحصیلی شما درگروه A باشد 16 امتیاز که بالاترین امتیاز در گروه تحصیلی است داده می شود.
هر گاه رشته تحصیلی شما درگروهB باشد 12 امتیاز داده می شود.
هر گاه رشته تحصیلی شما درگروهC باشد 6 امتیاز داده می شود.
هر گاه رشته تحصیلی شما درگروهD باشد 2 امتیاز داده می شود.
برای سایر گروهای شغلی امتیازی بابت رشته تحصیلی آنها داده نمی شود.
شایان ذکر است در این روش از مهاجرت به داشتن فرزند مشروط برهمراه بودن در پرونده تقاضای مهاجرت امتیاز داده می شود.حد اکثر این امتیاز8 است ؛ که برای هرفرزند زیر 12 سال 4 امتیاز و زیر 21 سال 2 امتیاز داده می شود.

تجربه کاری متقاضی:
• فرد متقاضی بایستی حداقل یک امتیاز از تجربه کارکسب کند در غیر اینصورت تقاضای وی رد خواهد شد ؛ تجربه کار بایستی مربوط به پنج سال گذشته بوده باشد؛
• این تجربه کار بایستی مربوط به مشاغلی باشد که در آن دستمزد گرفته اید و همچنین دوره های کارآموزی را نیز ولو بدون دستمزد، در بر می گیرد؛


لیست مشاغل مورد نیاز در کبک