X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

شنبه 5 شهریور‌ماه سال 1390 ساعت 02:25 ب.ظ

سرنوشت نامعلوم پناهجویان تازه وارد

مقامات استرالیا می گویند, یک فروند قایق دیگر که حامل پناهجویان غیرقانونی می باشد را در آبهای شمال جزیره ی Broome متوقف کرده اند.

قایق مذکور روز شنبه ابتدا توسط گشت هوایی شناسایی و بعد از اعزام گشت دریایی متوقف گردیده و گفته می شود که سرنشینان این قایق که ۳۲ نفر اعلام شده اند , از اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان می باشند.این اولین قایق پناهجویان هست که بعداز توافقات اخیر بین کشورهای استرالیا و مالزیا مبنی بر انتقال ۸۰۰ پناهجوی غیرقانونی به مالزیا وارد آبهای استرالیا شده است .

آقای Chris Bowen وزیر امور مهاجرت و شهروندی استرالیا که در شهر سیدنی با خبرنگاران گفتگو می کرد دراین باره گفت, پیام من به قاچاقیان انسان و پناهجویانی که قصد ورود غیرقانونی به استرالیا را دارند بسیار واضح هست .

وی افزود, ما به درخواست های پناهندگی کسانی که توسط قایق و بطور غیرقانونی وارد استرالیا می شوند رسیدگی نخواهیم کرد .

وزیر امور مهاجرت استرالیا همچنین خاطر نشان کرد , زود هست که بگویم سرنشینان قایق های که بتازگی به استرالیا وارد می شوند , به کجا منتقل خواهندشد.

گفته می شود که این پناهجویان برای مدت کوتاه و چک آپ پزشکی ابتدایی به بازداشتگاه کریسمس منتقل خواهند شد تا مقامات اداره ی مهاجرت استرالیا ترتیبات لازم برای انتقال ایشان به کشور ثالث را فراهم نمایند.

آقای Bowen همچنین گفت ,که این مسئله روشن هست که با مقامات پاپوآ گینه نو مذاکراتی صورت گرفته است ولی نتیجه قطعی آن تاکنون مشخص نیست و مذاکراتی هم با سایر کشورهای منطقه برای حل مسئله ورود پناهجویان غیرقانونی به استرالیا داریم . 

وی افزود , این پناهجویان برای مدتی که ترتیبات لازم برای انتقال شان به کشور ثالث صورت می گیرد وانجام بعضی از تست های پزشکی لازم در بازداشتگاه کریسمس باقی خواهند ماند.

براساس توافقنامه ی اخیری که بین دولت های استرالیا و مالزیا صورت گرفته  ,قرار هست که مالزیا به تعداد ۸۰۰ پناهجویی که بطور غیرقانونی وارد استرالیا می شوند را بپذیرد و در مقابل استرالیا هم در طی مدت  ۴ سال , ۴۰۰۰ پناهنده ی رسمی سازمان ملل متحد را که در مالزیا بسر می برند , را پذیرش خواهد کرد.

اما تاکنون مشخص نیست که سرنشینان قایق تازه وارد به چه کشوری منتقل خواهند شد, ولی این احتمال وجود دارد که آنها یا به کشور مالزیا یا به کشور پاپوآ گینه نو منتقل شوند.


گزارش بالا برگرفته از وب سایت  استرالیا هست که بتاریخ ۱۴ می ۲۰۱۱ به نشر رسیده است