X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

یکشنبه 17 مهر‌ماه سال 1390 ساعت 11:46 ق.ظ

اشتباهات کشنده در مصاحبه

دوستان برای مصاحبه باید همه چیز در نظر بگیرید حتی رنگ لباسی که در زندان تنتون بوده یا حالا اگه داستانی درست کردید باید به کو چیک ترین نکته ها هم باید دقت کنید که خدایی نکرده حرفتون دو حرفه نشه در ادامه مطلب دوستی توضیح داده در مورد یک اشتباه پناهنده .........

هفته پیش در سفری که به هلند داشتیم  با یکی از پناهندگان کشور هلند درباره چگونگی مصاحبه و اینکه چرا منفی گرفته صحبت میکردیم ،

گرفتن منفی پیش زمینه شروع مشکلات و معلق زندگی کردن یک پناهنده است .

در پاره ای موارد وقتی پناهنده ای خود را به پلیس معرفی میکند به سرعت از وی مصاحبه میگیرند ، که به نظر ما این نهایت بد شانسی برای اغلب پناهنده گان است چرا که معمولاً پناهنده گان در اول ورود به هر کشوری قاعدتاً  گیج و سردرگم هستند و در همین حال اگر در موقعیت مصاحبه قرار بگیرند قطعاً مصاحبه مطلوب و قابل قبولی نخواهند داشت ، زیرا امکان اشتباه در گفتار و عدم قابلیت در قانع کردن مصاحبه  بسیار زیاد است .

همین پناهنده هم می گفت به محض اینکه وارد خاک هلند از طریق فرودگاه ( اسخی پُل ) شدم خودم رو به پلیس معرفی کردم و در عرض کمتر از نیم ساعت از من مصاحبه ای گرفتند که بعداً فهمیدم مسیر راه بوده ، متاسفانه بدلیل عدم آشنائی با مقررات پناهندگی در هنگام مصاحبه جملاتی رو عنوان کردم که  نباید گفته میشد ، یعنی دقیقاً زدم تو خال منفی !!!!

مثلاً از من پرسیدند که چرا به هلند آمدی ؟ آیا از اول قصد داشتید به هلند بیائید یا کشور دیگری در نظر داشتید ؟

من هم به جای اینکه بگویم که جانم در خطر مرگ بوده و اصلاً مقصد خاصی نداشتم و قاچاقچی من رو به اینجا آورد ، اشتباهاً گفتم بلی من از همون ایران به قصد هلند از کشور خارج شدم .

 

نکته : در قوانین پناهندگی یک پناهنده بدلیل لینکه جانش در خطر مرگ است فقط در نظر دارد که جان خود و خانواده اش را از مرگ نجات دهد و نمی تواند به انتخاب کشور مقصد فکر کند یک پناهنده فقط به این موضوع فکر میکند که به یک کشور امن برسد .

این بزرگ ترین گاف این پناهنده جوان و خیلی از پناهنده گان بوده و هست ، در ادامه باز هم اشتباهات بزرگی کرده بود که در ادمه ذکر میکنیم

این  پناهنده هیچ دلیل واضحی که بخاطر آن  در خطر افتادن جانش را بتواند ثابت کند نداشت و در پاسخ به این سوال که چرا به هلند آمدی ؟ هیچ دلیلی مبنی بر به مخاطره افتادن جانش نیاورده که هیچ گفته بود بذای پیشرفت به اروپا اومدم !!!!

وی در حال حاضر بعد از طی تمام مراحل مصاحبه و اصلاح پرونده از اداره مهاجرت هلند جواب منفی گرفته  و تازه پرونده جدیدی تحت عنوان  تغییر دین باز کرده و مشغول گذراندن پروسه اداری پرونده جدید پناهندگی خود است که اگر ازاول همین موضوع را در مصاحبه عنوان میکرد الان با اقامت کشور هلند بدنبال تحصیل و گرفتن خانه و سایر کارهای خود بود .


منبع:

پناهنده