X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

سه‌شنبه 3 آبان‌ماه سال 1390 ساعت 10:53 ق.ظ

پرونده شما

تمامی سخنان شما در مورد چگونگی خروج از کشور ، طی مسیر و مشکلاتی که باعث خروج شما ( فرار ازکشور ) شده با تمام جزئیات اعلام شده توسط شما به زبان کشور مذاکره کننده با شما ثبت و یک نسخه از آن به شما و نسخه دیگر به وکیلتان داده میشود ،گفته میشود که به عبارتی زندگینامه شما در خارج از ایران و اوراق هویتی و کاری شماست ،   به این اوراق اصطلاحاً کیس گفته  میشود و بسیاری از مسائلی که در آینده برای شما اتفاق می افتد و یا بر اساس آن تصمیم گیری میشود ارتباط مستقیمی به گفته های شما دارد .

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQiLETHAt9PbZwwS1RwvkuM7gtx1yRYNeRPUm6CYjFWk1iwe36oxFQLIDXw

به طور مثال اگر پس از دریافت اقامت دیدید امکان تحصیل در آن کشور را دارید و هیچ مدرک تحصیلی هم ندارید اگر در پرونده شما درج شده باشد که شما تحصیلات مرتبط با دانشکاه را داشته اید این امکان به شما داده میشود . ولی اگر در پرونده شما گفته باشید دارای تحصیلات اکادمیک نیستید طبعاً کار برای شما در تحصیل راحت در مدارج بالا سخت خواهد شد .

پرونده شما تا آخر عمر به عنوان قسمتی از هویت شماست و با شما .

حتی اصلاحاتی که شما به کمک وکیلتان در محتوای پرونده اعمال میکنید به صورت کپی و ضمیمه در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

و اگر خدای ناکرده اگر پرونده شما در آن کشور مورد قبول قرار نگیرد میتوان از آن در کشوری دیگر برای اخذ پناهندگی استفاده کرد ، در بعضی کشور ها عیناً از همین پرونده برای بررسی اجازه اقامت برای شما استفاده میشود ، یعنی این پرونده مثل یک سایه همراه شماست .

سعی کنید حتی اگر جواب مثبت اجازه اقامت را هم دریافت کردید این اوراق و پرونده ها را هرچند قطور در محلی مناسب نگهداری نمائید .

مواردی بوده که پس از سالها به پرونده نیاز پیدا شده و در جاهائی از آن استفاده و بازخوانی شده است .


منبع:پناهنده