X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

سه‌شنبه 1 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 01:33 ب.ظ

بعد از مصاحبه

( شرایطی که در زیر می آید تابع کشورهای اروپائی میباشد در مراحل بعدی مقررات سایر کشورها را ارائه میدهیم )

همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم پس از انجام مصاحبه ( چه پی در پی و چه تفکیکی ) شما را به محل کمپ دائمی انتقال میدهند و یک پیش زندگی نسبتاً طولانی تر از مراحل قبلی برای شما در راه است که دارای مزایای زیادی نسبت به دوره های قبلی می باشد که مهمترین آن : پخت و پز به سلیقه خودتان ، استقلال بیشتر ، محل زندگی راحت تر و دریافت هفتگی حقوق و ..... همچنین در این مدت مکاتباتی از طریق نامه با شما میشود که در هفته های اول سرتان حسابی گرم نامه نگاری میشود ، نامه ها معمولاً شامل ارسال کارت بیمه شخصی شما که بسیار مهم است ( در نگهداری آن باید بسیار کوشا باشید ) ، کارت پول ( عابر بانک خودمانی ) ، دعوتنامه برای ثبت نام در مدرسه برای فرزندان یا کلاس زبان برای خودتان و ......

مهمترین اتفاق : پس از اسکان در محل کمپ دائم شما منتظر تعیین وقت برای اصلاح پرونده نزد وکیلتان خواهید بود و پس از تعیین وقت برای اصلاح اشتباهات احتمالی نزد وکیل رفته با دقت نسبت به اصلاح پرونده اقدام می نمائید .

بسیار این مرحله را با دقت و وسواس دنبال کنید چون دیگر فرصتی به این راحتی برای اصلاح گفته های خود نخواهید داشت

 ...... و مدتی میگذرد


http://up98.org/upload/server1/01/y/umdjz6rds57b1p7v2.jpg

به امید خدا همانطور که همه آرزو میکنیم امیدواریم که نتیجه مصاحبه های شما همراه با جواب مثبت اداره مهاجرت و اتباع خارجی باشد ، که این جواب هم توسط نامه از طرف وکیلتان به اطلاع شما میرسد .البته مدت انتظار برای دریافت این جواب بین یک هفته تا یکسال متغایر است

در این مرحله مجدداً مکاتبات و نامه نگاری ها شروع میشود ، برای شما دعوتنامه های مختلفی ارسال میشود که مهمترین آنها فرم ثبت نام در شهرداری شهر محل اقامت برای دریافت کد شهروندی می باشد .

سپس از طرف ارگان حمایت کننده پناهندگان به شما امکان انتخاب محل زندگی و منزل مورد نظرتان را با توجه به ارائه آیتم های پیشنهادی خودشان میدهند که شامل شهر و نوع خانه میباشد که البته تابع شرایطی نیز هستند .

پس از انتخاب منزل توسط شما از طرف شهرداری محل مورد نظرتان مبلغی به صورت وام برای تجهیز خانه به شما پرداخت میشود که در دو مرحله به شما پرداخت میگردد . مرحله اول زمان انتخاب لوازم منزل و سفارش آنها و قسمت دوم زمان تحویل لوازم ، این مبلغ به صورت انفرادی و به تعداداعضا پرداخت میگردد و برای تجهیز یک خانه کافی میباشد .

لازم بذکر است که قسمتی از این مبلغ توسط ارگان حمایت کننده پناهندگان و الباقی آن که حدود چهل درصد آن میباشد از شما به صورت اقساط از حقوق تان کسر میگردد .

گفتیم حقوق بلی شما تا زمانی که شغل مناسبی پیدا کنید و شاغل شوید مبلغی بعنوان حقوق دریافت میکنید که شامل اجاره منزل شما هزینه بیمه ، آب ، برق ، گاز میباشد و مبلغی نیز برای امرارمعاش و خورد وخوراک شماست .

شاید برایتان این مطالب جالبترین قسمت بوده باشد و تا حدودی عجیب ، ! بلی ولی این مسائل را با دیدگاه های فرهنگی و خُلق و خوی ایرانی نسنجید ، اینها حداقل کارهائیست که برایتان انجام میدهند تا مشکلات قبلی خود را فراموش کرده و به فکر ایجاد یک زندگی راحت بر اساس نیازهای خود و بر مبنای آزادی باشید .

در پستهای بعدی شرایط زندگی در صورت دریافت پاسخ منفی از سازمان مهاجرین و اتباع بیگانه را برایتان توضیح میدهیم .


منبع:پناهنده