X
تبلیغات
رایتل

مهاجرت تخصص ماست

گرد اوری راهای موفق برای مهاجرت

دوشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1391 ساعت 11:02 ق.ظ

اخبار و جواب گویی به برخی سوالات

سلام دوستان


امیدوارم هرجا هستید خوب وخوش باشید چند وقتی هست به سایت سر نزدم درگیر شروع کاری هستم وقت نکردم ولی بیشتر به ایمیل جوابگو هستم در صورتی که بعضی دوستان در اینجا تقاضا ودرخواست دارند که لطفا با ایمیل بنده تماس بگیرید فقط وفقط با ایمیل پس اینجا پیغمای نزارید به جز نظرات.


http://images.persianblog.ir/30080_cbClRU8f.jpg برخی سوالات که بعضی دوستان پرسیده اند:


سلام و خسته نباشید جناب اکبری مدتی هست در المان جواب منفی گرفتم میخوام به کانادا برم میتونید این کارو انجام بدید ؟چقدر زمان میبره؟


در مورد انتقال از اروپا من در پست های قبل هم گفتم امکان پذیر هست و ما کانال فعال برای پل زدن به کانادا, انگلیس و امریکا از فرانسه میباشد حالا بعضی دوستان در کشورهای دیگه مثل سوئد هلند و...نمیتونند به فرانسه بیان ما میتونیم انتقال بدیم به فرانسه .مدت اماده شدن پاس 25-30 روز هست که تعجب نداره پاس ارجینال هست مدت زمانیش بیشتر هست


سلام اقای اکبری من مشکل کیس دارم و احتیاج به کمک و همفکری دارم لطفا هزینه وطریقه ارتباط رو بگید؟


 توجه کنید کیس دادن وتنظیم کردن کار یک وکیل مهاجرتی هست که به تمام قانون ها وراه روش دور زدن بعضی قانوناش هم مسلط باشه بنده وکسانی که ادعای این چنین تجربه رو میکنند بیشتر از حد دیده وگفته اطلاع نداریم پس لطفا از هرکسی کیس نخواهید ما به هیچ عنوان کیس نمیدیم  ولی اگر کسی نیاز به معرفی داشت فرد مورد نظر رو معرفی میکنیم پس دوستان از ما مشاوره نخواهند .سلام بنده ویزای کشور یونان رو گرفتم حالا میخوام به کشور المان پناهنده بشم ایا قانون دوبلین شامل من میشه؟؟


سلام قانون دوبلین مختص کسانی هست که اثر انگشت در سفارت یا در خاک اون کشور میدن دوستانی که فقط اسمشون در لیست هست میتونند با عوض کردن یک پسوند به شناسنامه ویا کم کردن پسوند میشه قانون را  دور زد پس هرکاری شدنی هست .نکته اخر دوستانی که به جز مشکل کیس هر مشکلیب دیگری برای خروج و... دارند ما میتونیم بهشون کمک کنیم.


لطفا فقط با ایمیل بنده تماس بگیرید.


ali_akbari220@yahoo.comاخبار در ادامه.......شرایط دولت کانادا برای افزودن تعداد مهاجران.....


آیا کانادا به دنبال پذیرش مهاجر از کشورهای خاصی است....


اعتراف به ناتوانی دولت در کنترل ورود پناهندگان قلابی به کانادا.....

آیا کانادا به دنبال پذیرش مهاجر از کشورهای خاصی است؟


canadians2
ایرانتو: تحولات جاری در سیستم پذیرش مهاجر، ممکن است چهره کانادا را از نظر نژادی نیز تحت تأثیر بگذارد.
نشریه گلوب اند میل، در ادامه سلسله مطالب خود پیرامون برنامه های آینده پذیرش مهاجر ، در مقاله ای به قلم خانم "راتنا امیدوار"*، رییس بنیاد Maytree نوشت:

اخیرا جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی ، بطور مرتب به مدل پذیرش مهاجر استرالیا اشاره کرده که توانایی زبان متقاضیان، جزو اولویت های اصلی است.

Ratna_Omidvarتسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه، یکی از اصلی ترین پارامترها در یافتن شغل در کاناداست.

اما کیست که نداند، سختگیری در موضوع زبان، می تواند جهتگیری پذیرش مهاجر را به سمت کشورهای انگلیسی زبان ، نظیر آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند بکشاند، آن هم با هزینه مهاجرانی از قطب های جدید اقتصادی جهان، نظیر چین، هند، روسیه و برزیل.

به این موارد اضافه کنید، حذف یا کاهش خدمات کنسولی کانادا در برخی کشورها مثل بنگلادش و ایران و برخی دیگر که بزودی باجرا درمی آید.

گزارش های اخیر حاکی از آن است که تعداد مهاجران از کشورهای چین، هند، فیلیپین و پاکستان که همواره، چهار رتبه اول را بخود اختصاص می دادند، رو به کاهش نهاده است.

این تغییرات، چه تأثیری در آینده کانادا خواهد گذاشت؟

یکی از عواقب ناخواسته آن، بر نسل دوم مهاجران خواهد بود. آمارها نشان داده که فرزندان مهاجران، دارای تحصیلات بالاتری نسبت به متولدین کانادا هستند.

جالب اینکه تعداد فرزندان مهاجران آسیایی که در دانشگاه ها و مراکز عالی کانادا مشغول به تحصیل هستند ، بمراتب بیشتر از متولدین کانادا و فرزندان مهاجران سایر نقاط جهان هستند.

تغییرات جدید ، تقریبا ، هر روز و به شکل تعصب آمیزی ، انجام می شود:
-    با حذف کردن پرونده صدها هزار منتظر در صف مهاجرت، مؤثر بودن را بر عادلانه بودن ترجیح دادیم.
-    با تعیین سوپر ویزا، بجای دادن اقامت دائم به والدین مهاجران، بی ثباتی را در مقابل مشمول بودن انتخاب کردیم.
-    وقتی کارفرمایان نیروهایی را با ویزای موقت، انتخاب می کنند که قرار است با کمترین آشنایی، شهروندان آینده کشور شوند، ما شکار افراد دلخواه را بر ساختن یک ملت، ترجیح دادیم.
-    وقتی شرایط تسلط به زبان را سخت تر می کنیم، ما یکسان سازی را بر تنوع نژادی، برتری می دهیم.
-    با سیال ساختن سیستم قضایی پرونده های پناهندگی، سرعت عمل و تصمیم گیری مؤثر را بر حمایت از حقوق بشر برتری می دهیم.
-    و بالاخره اینکه، وقتی به کارفرمایان می گوییم که به کارگران موقت، کمتر از کارگران مقیم دائم، حق الزحمه پرداخت کنند ، ما استثمار را جایگزین عدالت کرده ایم.

اما هنوز، هیچکس نظر ما را درباره این تغییرات پرسش نمی کند.

سیاست های مهاجرتی، تمامی ابعاد زندگی کانادایی ها را تحت تأثیر می گذارد و تصمیم گیری درباره آن، اهمیت بسزایی برای ما دارد. این امر تعیین می کند که چه کسی همسایه دیوار به دیوار ما خواهد بود؟ در اتوبوس، کنار چه جور افرادی خواهیم نشست و همکلاسی فرزند ما چه کسی خواهد بود؟

در وضعیت کنونی جهت حفظ استانداردهای زندگی و تأمین مایحتاج مردم، ما نیازمند ورود سدها هزار مهاجر جدید در هر سال هستیم تا بتوانیم با شهرهای در حال رشدی چون نیویورک، لندن و هنگ کنگ، رقابت کنیم. شهرهای ما بایت دارای ثبات و رشد روز افزون باشند. اگر چه مهاجرت تنها راه حل آن نیست، اما با برنامه های جدید، ما تأثیرهای بالقوه مهاجرت را نادیده می گیریم. بویژه اثرات آن بر روابط بین الملل، تجارت و خلاقیت ها..

ما نباید فراموش کنیم که موفقیت های کانادا، مدیون جامعه چندفرهنگی آن است و همین امر، چهره قابل قبولی را از ما در جهان، ترسیم کرده است.

بنابراین ، مردم به عنوان عضوی از این جامعه باید نظر خود را درباره این سوالات بیان کنند:
-    چرا ما مهاجر می پذیریم؟
-    چگونه باید این کار ر ا انجام دهیم؟
-    چگونه می توانیم به اهداف کوتاه و بلندمدت خود برسیم؟


شرایط دولت کانادا برای افزودن تعداد مهاجران

kenney-im
ایرانتو: کانادا آماده است، به رقم پذیرش سالانه مهاجر بیافزاید، اما تنها به شرطی که مهاجران فعلی، عملکرد بهتری داشته باشند.
جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی، با اعلام این مطلب به خبرنگار گلوب اند میل افزود:" دولت برای افزودن تعداد مهاجران، تحت فشار قرار دارد. هم از سوی کارفرمایان و هم مسئولان استان ها. "

او در عین حال افزود که مایل است ببیند، تعداد بیشتری از مهاجران ، خود را از نظر کاری و درآمد، به متولدین کانادایی برسانند.

وزیر مهاجرت با اشاره به تحولات اخیر و آینده در سیستم پذیرش مهاجر گفت:" برای 20 سال، رقم پذیرش مهاجر کانادا در حد 250،000 نفر باقی مانده است. اما ما ابتدا می خواهیم ببینیم ، فاصله نرخ بیکاری مهاجران با کانادایی ها و همچنین میزان درآمد آنها به حداقل ممکن برسد. این درحالیست که تازه واردین، همواره از کمبود شغل های تخصصی گله من هستند."

نشریه گلوب اند میل اخیرا پیشنهاد کرده که با افزایش رقم پذیرش به 400،000 نفر در سال، هم کمبود نیرو در بازار کار کمتر شود و هم جمعیت کانادا به سمت جوان و مولد شدن پیش برود.

اما آقای کنی می گوید، مایل نیست افراد زیادی را وارد کشور کند که بخاطر نیافتن شغل یا درآمد کم، سیر نزولی را در زندگی خود تجربه کنند.

وی می افزاید، ما نمی خواهیم کار نسنجیده ای بکنیم که منجر به اتفاقات شبیه آنچه که در اروپا روی داد ، گردد. آنهم مخالفت های علنی و چشمگیر مردمی نسبت به ورود مهاجران به آن کشورهاست. به همین دلیل در حال حاضر، تنها 10 تا 15 درصد مردم کانادا ، با افزایش رقم پذیرش مهاجر موافق هستند.

کنی اضافه کرد:" هر سال، حدود 0.8درصد بر میزان جمعیت کشور افزوده می شود، که بالاترین نرخ به نسبت سرانه مهاجرت در جهان است.ما حتی این کار را در جریان بحران جهانی اقتصادی نیز ادامه دادیم. چرا که ما معتقدیم، کمبود نیرو ، بزرگترین چالش اقتصادی ما در آینده خواهد بود."

خبرنگار نشریه از او سوال کرد، که چه سیگنال هایی شما را به سمت افزودن رقم پذیرش می کشاند و او گفت:" اگر نرخ بیکاری در بین تازه واردین همانند سایر مردم گردد و درآمد آنها به اندازه کافی رشد کرده باشد و همچنین مشاهده کنیم که مهاجران در حال پر کردن خلاء های بازار کار ما هستند. این سه نشانه برای ما کافی خواهد بود."

( در حال حاضر، متوسط نرخ بیکاری در بین مهاجران، 13 درصد برآورد شده است این رقم برای متولدین کانادا حدود 8 درصد است. )

وزیر مهاجرت همچنین احتمال کاهش پذیرش نیروی کار موقت را با توجه به وضعیت فعلی بعید دانسته و گفت حتی از افزایش آن هم تعجب نمی کند.

خبرنگار پرسید، آیا فکر نمی کنید با توجه به سختگیریهایی که در زمینه دانش زبان قائل شده اید، 10 کشور اصلی تأمین کننده مهاجران ما، دستخوش تغییر می گردند؟

وی گفت:" ما درباره انعطاف بیشتر سخن می گوییم. یک سیستم هوشمند با احترام بیشتر به توانایی زبان. اگر شما شرایط موجود را تنگ تر کنید ، متقاضیان خود را با سیستم جدید هماهنگ می کنند و این به نفع آنها خواهد بود، چرا که به عنوان مثال، پزشکان، مهندسان یا وکلا، بخوبی می دانند که تنها راه موفقیت شغلی آنها ، تسلط بر زبان است. حالا این امر چگونه 10 کشور اول را تحت تأثیر قرار می دهد من نمی دانم."

(10 کشور اصلی که بیش از نیمی از مهاجران را در سال 2010 به کانادا ارسال کردند، عبارت بودند از:  فیلیپین، هند، چین، انگلستان، آمریکا، فرانسه، ایران، امارات، مراکش و کره جنوبی)


اعتراف به ناتوانی دولت در کنترل ورود پناهندگان قلابی به کانادا

jason-kenney4
ایرانتو: جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی گفت، تلاش های دولت برای کنترل و جلوگیری از پذیرفته شدن پناه جویان غیر واقعی در سیستم فعلی ، تاکنون ناکام مانده است.
وی گفت، به عنوان مثال، مجمع مهاجرت و پناهندگی کانادا ، ماهانه ، تنها 400 تقاضای پناهندگی از کشور مجارستان دریافت می کند که اعتقاد بر این است که بیشتر آنها ساختگی هستند. حتی گزارش آژانس خدمات مرزی حاکیست ، تنها در یک روز 26 اکتبر گذشته، تعداد 91 پناهجوی مجارستانی ، همزمان وارد تورنتو شده اند.

آقای کنی اضافه کرد، حدود 40 درصد متقاضیان پناهندگی از مجارستان، از شهری به نام Miskolc ، به فاصله چهار ساعت از بوداپست انجام می شود که ما هیچ نوع اطلاعاتی درباره آن منطقه نداریم. ما سعی کردیم با توزیع بروشورهایی در ان شهر، به متقاضیان گوشزد کنیم که این روش درستی برای مهاجرت به یک کشور دیگر نیست و چنین امری بصورت سازمان یافته و توسط افراد یا گروه های خاصی انجام می شود."

به گزارش ایرانتو به نقل از نشنال پست، اوایل همین ماه، دادگاهی در شهر همیلتون انتاریو، فردی را باتهام قاچاق انسان از مجارستان به کانادا، به 9 سال زندان محکوم کرد. "فرنس دوماتور" 49 ساله، ضمن آوردن مجارستانی ها به کانادا، به آنان یاد می داد که چگونه برای کمک های دولتی (welfare) درخواست دهند و همزمان با کار کردن، درآمد کسب کنند در حالیکه کمک های اجتماعی به آنان را برای خودش نگاه می داشت.

رسانه های مجارستانی گزارش دادند، "تامارا گوتمن" سفیر کانادا در مجارستان، ضمن بازدید از Miskolc و یک شهر شمالی دیگر، در پی آن بود که بداند، چرا 1،600 نفر از آن منطقه تنها در نیمه اول سال 2011، از کانادا، تقاضای پناهندگی کرده اند؟

سال گذشته، سهم تقاضاهای پناهندگی از مجارستان بالغ بر 4،423 نفر بوده در حالیکه سال قبل از آن، رقم مذکور تنها 2،296 نفر بود.

دولت امیدوار است، طی تابستان امسال و قبل از تعطیلی پارلمان، بتواند لایحه جدید تحول در مهاجرت و پناهندگی، موسوم به C-31  را مطرح کند تا شاید از پائیز آینده، شیوه سریع و مؤثرتری برای پذیرش پناهنده باجرا درآید.

وزیرمهاجرت ابراز امیدواری کرد، اگر لایحه مذکور به تصویب برسد، دیگر پرونده های تقاضای پناهندگی، برای سال ها در انتظار نوبت رسیدگی دادگاه ها نمی ماند و در عرض چند ماه به متقاضیان پاسخ داده می شود . بدین ترتیب دست ما برای شناسایی و حذف تقاضاهای مجعول باز خواهد شد.

به گفته کنی، هیچیک از متقاضیان اروپایی، حتی در جلسات دادگاه خود حضور نمی یابند، آنها صرفا وارد کشور می شوند و  پس از مدتی ، حتی تقاضای خود را پیگیری هم نمی کنند. اما همین افراد، در موعد مقرر، برای دریافت مستمری به مراکز ذیربط در انتاریو، مراجعه می کنند!

دولت کانادا ، هم اکنون درحال تهیه لیستی از کشورهای امن و دمکراتیک با سیستم مستقل قضایی است که معاهدات و کنوانسیون های  بین المللی حقوق بشر را امضا کرده اند. کشورهایی که شهروندان آنها در معرض اعدام قرار نمی گیرند.

تصمیم گیری درباره تقاضاهای پناهندگی اتباع چنین کشورهایی، در اسرع وقت انجام می شود و امکان تقاضای تجدید نظر از آنان نیز سلب می شود.

جیسون کنی همچنین گفت:" من پیش بینی می کنم، با اجرای طرح جدید، ما بتوانیم یک لیست اولیه از کشورهای مورد نظر تهیه کنیم . مطمئن هستم، همین کشورهای اروپایی که در صدر ارسال پناهنده به کانادا هستند، در همین لیست قرار خواهند گرفت."

چین، کلمبیا، پاکستان، نامیبیا، مکزیک، سنت وینسنت، سریلانکا و هند، 10 کشور اول در لیست متقاضیان پناهندگی از کانادا هستند.

در سال 2009، بدنبال هجوم سیل پناهندگان از کشورهای مکزیک و جمهوری چک، دولت استفن هارپر، مقررات درخواست روادید برای اتباع آن دو کشور را وضع کرد.  بین سال های 2007 تا 2009، حدود 3،000 تقاضای پناهندگی از جمهوری چک وضول شده بود که این رقم در سال 2006، تنها 5 نفر بود!منبع:ایرانتو